Sąd: Proces mafii hazardowej znów nie ruszył

  Sąd: Proces mafii hazardowej znów nie ruszył

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po raz kolejny z wokandy sądu w Pleszewie spadła sprawa mafii hazardowej. Sędzia odroczył posiedzenie do kwietnia, by dać czas nowym obrońcom oskarżonych na zapoznanie się z aktami sprawy. Ponadto w wyznaczonym terminie nie stawił się jeden z adwokatów.
  Sędzia Krzysztof Urbaniak od blisko 1,5 roku próbuje odczytać akt oskarżenia, ale za każdym razem rozprawa nie może dojść do skutku z powodu nieobecności oskarżonych, bądź obrońców. W opinii prokuratury oskarżeni próbują grać na zwłokę, licząc, że być może uda im się w nieskończoność odraczać rozprawę.

  W procesie mafii hazardowej jest oskarżonych prawie 30 osób. Część z nich poddała się dobrowolnie karze i ich sprawy już zamknięto.
  Ci , którzy zasiadają na ławie oskarżonych w Pleszewie, a wśród nich główni oskarżeni w tym procesie dwaj mieszkańcy Jarocina oraz były poseł PSL Tadeusz S. z Kotlina i notariuszka z Jarocina twierdzą, że są niewinni.

  W latach 2004-2006 przestępcy obiecując spore zyski właścicielom lokali gastronomicznych w całej Polsce, umieścili w nich prawie 1500 automatów do hazardu, mając zezwolenie tylko na działalność w zakresie instalowania urządzeń do gier zręcznościowych. W ten sposób oszukali Skarb Państwa na 5 milionów złotych z tytułu nie odprowadzonych podatków oraz oszustw na wielką skalę. Oskarżonym grozi 10 lat odsiadki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo