Pamięć o ofiarach

  Pamięć o ofiarach

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W tym roku mija 65 lat od zakończenia II wojny światowej. I mimo że upłynęło już tyle czasu, to nadal wiele spraw związanych z najtragiczniejszą wojną w dziejach ludzkości nie zostało wyjaśnionych.
  I nie chodzi mi tutaj o to, że nie odnaleziono bursztynowej komnaty czy złota rzekomo ukrytego przez Hitlera. Chodzi tutaj o coś zupełnie innego. O pamięć o tych, którzy zginęli w czasie walk o wyzwolenie stolicy Wielkopolski. O pamięć o cywilach, którzy podczas walk o Poznań ponieśli śmierć zarówno od kul żołnierzy niemieckich, jak i radzieckich.

  Jak się okazuje, nasze państwo do tej pory nie potrafiło zadbać o ofiary. Ich mogiły cały czas bowiem czekają na przyznanie statusu grobów wojennych. Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Tutaj nie ma co czekać. I choć części tych grobów pewnie już nie ma, to jednak znajdą się takie, które opieka państwa uratuje od zapomnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo