Manifestacja: Przynieśli schabowego i pocałowali klamkę....

  Manifestacja: Przynieśli schabowego i pocałowali klamkę. Zobacz zdjęcia

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Demonstranci nie mieli komu wręczyć kotleta
  1/7
  przejdź do galerii

  Demonstranci nie mieli komu wręczyć kotleta ©Grzegorz Dembiński

  Kilkudziesięciu młodych ludzi wyruszyło rano na plac Kolegiacki spod Inner Spaces - jednej z najstarszych poznańskich galerii sztuki awangardowej. 18 lat temu spotkało się tu 120 artystów z Polski i Niemiec, dając początek bujnej działalności nie tylko wystawienniczej. Ale od 2007 roku galeria jest zamknięta, z powodu remontu.

  - Chcieliśmy kontynuować dialog sztuk, organizować wystawy, spektakle, pokazy kina niezależnego.
  Sami zaczęliśmy prace remontowe. Ale gdy ZKZL ogłosił przetarg na prowadzenie działalności kulturalnej, wygrała restauracja - mówił przed manifestacją Paweł Janowski, prezes Stowarzyszenia Inner Art. - Pani z restauracji wymyśliła, że będzie w niej działalność kulturalna w postaci klubu seniora i czytelni - zżyma się Tomasz Wendland, którego stowarzyszenie od 1999 roku prowadzi galerię. To on wymyślił kotlet. - Bo okazało się, że wolimy być Europejską Stolica Kotleta niż Europejską Stolicą Kultury - mówi Wendland.

  Finał demonstracji potwierdził zarzuty, że nikt nie chce wysłuchać młodych ludzi, którzy mają pomysły i chcą działać w Poznaniu - co zarzucali władzom demonstranci. Okazało się bowiem, że mimo umówienia się z demonstrantami prezydent Hinc był nieobecny - musiał w tym czasie uczestniczyć w spotkaniu w jednej ze szkół. Obrońcy Inner Spaces zostawili więc kotlet sekretarce i symbolicznie ucałowali klamkę Urzędu Miasta. Swą "twierdzę" muszą opuścić do końca lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ESK?

  ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 33

  Władze miasta mają w nosie kulturę, ich zdaniem jest niedochodowa. A moje drugie przemyślenie - skoro w miejscu galerii powstanie klub seniora, świadczy to tylko o tym, że Poznań nie jest przyjazny...rozwiń całość

  Władze miasta mają w nosie kulturę, ich zdaniem jest niedochodowa. A moje drugie przemyślenie - skoro w miejscu galerii powstanie klub seniora, świadczy to tylko o tym, że Poznań nie jest przyjazny młodym ludziom!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo