Całe Gniezno murem za siostrą Felicją!

  Całe Gniezno murem za siostrą Felicją!

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Półtora tygodnia temu redakcja Głosu Wielkopolskiego i portal naszemiasto.pl ogłosiły plebiscyt, na "Wielkopolankę Stulecia". Do piątku w konkursie oddano przeszło 17 tysięcy głosów! Pierwsza tura plebiscytu potrwa do piątku 28 lutego. Do drugiej przejdzie 10 z 36 kandydatek. Głosować można w internecie na stronie naszemiasto.pl lub za pomocą SMS-ów. Dziś już wiemy, że popularność plebiscytu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
  Patrząc na wyniki głosowania, na pierwszy rzut oka widać, że trwa zacięta rywalizacja pomiędzy osobami, które uważają, że ten zaszczytny tytuł należy się zmarłej przed pięciu laty poznańskiej poetce Emilii Waśniowskiej, a tymi, którzy ciągle wspominają zmarłą dwa lata temu s. Felicję Sieracką, ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’ Paulo.

  Wielkopolanka Stulecia - zagłosuj!


  W Gnieźnie plebiscyt wywołał niezwykłe poruszenie. Dwójka miejskich radnych Maria Wichniewicz i Mirosław Skrzypkowski zwołała nawet konferencję prasową, na której zachęcała mieszkańców do głosowania na siostrę, która całe życie poświęciła potrzebującym, uruchamiając w swoim ukochanym Gnieźnie pierwszą jadłodajnię dla bezdomnych. - Nie chcemy umniejszać osiągnięć innych kandydatek, jednak patrząc na całe życie s. Felicji, nie mamy wątpliwości, że to właśnie ona zasługuje na ten tytuł - mówi radna Wichniewicz.

  Radny Skrzypkowski w niedzielę namawiał wychodzących po mszy z kościoła garnizonowego do głosowania na siostrę Felicję. W miejscu, gdzie ta kwestowała przez kilkadziesiąt lat.

  Na siostrę Felicję Sieracką codziennie swoje głosy oddają bezdomni z gnieźnieńskiego Stowarzyszenia "Dom". - Większość osób, które mieszkają w naszych dwóch domach, pamięta "siostrzyczkę", bo tak ją nazywali. Doświadczyli od niej niesamowitej dobroci, dlatego naszym zdaniem ona już jest "Wielkopolanką Stulecia" - mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel, która wraz z Marianem Wierzbickim spełniła jedno z największych marzeń "gnieźnieńskiej Matki Teresy".
  Siostra Sieracka zmarła w 2008 roku, w wieku 93 lat. W 1999 roku otrzymała tytuł "Gnieźnianina Roku".

  W pierwszej dziesiątce są też Urszula Sipińska, Alicja Kobus, Teresa Zarzeczańska, Ewa Wycichowska, Małgorzata Musierowicz czy Krystyna Feldman. Inne kobiety nie są bez szans. Pierwszą turę konkursu zamykamy 28 lutego. Zerujemy wyniki i rozpoczynamy kilkudniowy finał. Ogłoszenie zwyciężczyni 8 marca - w stulecie Święta Kobiet.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo