Gniezno: Radny Ciesielski prawie bez mandatu

  Gniezno: Radny Ciesielski prawie bez mandatu

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wojewoda wielkopolski, Piotr Florek, podpisał zarządzenie zastępcze, stwierdzające wygaśnięcie mandatu radnego Rady Miasta Gniezno - Dariusza Ciesielskiego. Jak przypomina Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody, decyzja ta jest następstwem nie podjęcia przez radnych uchwały stwierdzającej utraty mandatu. Wojewoda wezwał Radę Miasta do głosowania w tej sprawie 9 grudnia 2009 roku.
  - Decyzja ta ma związek z prowadzeniem przez radnego działalności gospodarczej, z wykorzystaniem mienia komunalnego, co narusza art. 24f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Radnemu przysługuje możliwość zaskarżenia zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - informuje Tomasz Stube.

  Radny Dariusz Ciesielski nie podjął jeszcze decyzji czy odwoła się od zarządzenia. - O całej sprawie dowiaduje się z mediów. Do mnie żadne oficjalne pismo, w tej sprawie, jeszcze nie dotarło - mówi.

  Dodaje, że dopiero po zapoznaniu się z argumentami wojewody Piotra Florka rozważy ewentualne złożenie zażalenia od tej decyzji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo