Grodzisk: Mąż usłyszał zarzut zabójstwa swojej żony

  Grodzisk: Mąż usłyszał zarzut zabójstwa swojej żony

  Julia Szaferska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Cały Grodzisk żyje tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w środę 18 lutego. Przy ulicy Rakoniewickiej dokonano makabrycznego odkrycia. 52-letni mężczyzna, siedział przy zwłokach swojej żony i czekał na przyjazd policjantów, których zaalarmował syn po powrocie z pracy. Zobaczył on w kuchni krew i matkę leżącą w łóżku nie dającą żadnych oznak życia.
  Zakładano trzy wersje wydarzeń. Mogło to być morderstwo, pobicie ze skutkiem śmiertelnym lub jak utrzymywał podejrzany nieszczęśliwy upadek - powiedział Tomasz Górny, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

  52- letni mąż ofiary był w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wiadomo, że para już od rana kłóciła się o pieniądze. Mąż jest chory psychicznie i ubezwłasnowolniony, opiekę nad nim sprawowała żona, która między innymi odbierała jego rentę.

  W tym dniu, mówiąc, że nie ma pieniędzy kupiła sobie wino. Podejrzany utrzymywał, że po spożyciu alkoholu, kobieta zażyła jego środki uspokajające, które mogły być następstwem kolejnych, tragicznych wydarzeń.

  Według niego żona, upadając uderzyła się w głowę. Biegły lekarz medycyny sądowej stwierdził, że kobieta zmarła właśnie w skutek urazu urazu czaszkowo-mózgowego. Miała także na ciele liczne otarcia naskórka i połamane żebra, które mogą świadczyć o pobiciu, wykluczając przy tym wersję męża.

  Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Grodzisku, która postawiła oskarżonemu zarzut zabójstwa. Sąd nakazał umieszczenie go na trzy miesiące w areszcie śledczym. W tym czasie policja ma pogłębić materiał dowodowy, przesłuchać świadków, zebrać opinię z zakładu psychiatrycznego i opieki społecznej. Dopiero później okaże się czy zarzut zabójstwa zostanie podtrzymany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo