Koncert: Wielki talent z Kraju Kwitnącej Wiśni

  Koncert: Wielki talent z Kraju Kwitnącej Wiśni

  MAZ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rzadko zdarza się, aby melomani mogli jednego wieczoru usłyszeć dwa koncerty fortepianowe w wykonaniu jednego artysty. A tak właśnie będzie w najbliższą niedzielę o godzinie 18 w Auli podczas otwierającego festiwal "Chopin nasz współczesny" koncertu "Geniusz podwójnie narodzony".
  Jego solistką będzie 15-letnia japońska pianistka Aimi Kobayashi. W jej wykonaniu, co się rzadko zdarza, podczas jednego wieczoru - dwa koncerty fortepianowe. D-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta i f-moll Fryderyka Chopina. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi jej dyrygent-szef Marek Pijarowski. W programie znajdzie się również Uwertura do opery "Czarodziejski flet" Mozarta.
  Aimi ma w swym dorobku już wiele zwycięstw na międzynarodowych konkursach. Jak przyznała podczas spotkania w "Naszym klubie" , teraz marzy o udziale w Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

  - Na razie jednak jestem jeszcze za młoda, więc wystartuję dopiero za pięć lat.
  Moja przygoda z fortepianem zaczęła się, gdy miałam trzy lata, a właściwie w drugim roku życia. Chodziłam wtedy również na balet. Po prostu jak dziecko próbowałam różnych rzeczy, ale za sugestią pani, która mnie uczyła, postanowiłam, że będę grała na pianinie. Na początku grałam tylko na pianinie, a gdy dorosłam, kupiliśmy fortepian. Moja mama kupowała mi wtedy też płyty. Słuchając ich, mówiłam, że chciałabym grać jak Martha Argerich albo jak Vladimir Horowitz. Mama też rejestrowała moje nagrania. Widać na nich postępy, jakie czyniłam. Na początku przyjeżdżałam do Tokio dwa razy w tygodniu z prefektury Yamaguchi, z której pochodzę. Gdy moja aktualna nauczycielka prof. Yuko Ninomiya uznała, że to nie wystarcza, zamieszkałam z jej rodziną. Ćwiczę więc bezpośrednio pod jej okiem. Koncertowałam już m.in. w Moskwie, ale i w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na razie uczę się w Japonii w Tokio, ale myślę, o studiach gdzieś w Europie - mówi Aimi Kobayashi.

  Geniusz podwójnie urodzony
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  niedziela 21.02 godzina 18
  bilety: 15-50 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo