Rewolucja Maltańska

  Rewolucja Maltańska

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta co jakiś czas zmieniał się, bo zmieniał się teatr. Za każdym razem przyjmowałem zmiany z pokorą, czekając, co one przyniosą. Z takim samym nastawieniem czekam i w tym roku.
  Nie obawiam się formuły kuratorskiej festiwalu z dominantą tematyczną. Sprawdza się ona na festiwalach sztuk wizualnych i muzycznych, sprawdzi się pewnie jeszcze lepiej na festiwalu, który łączy w sobie bardzo różne dziedziny sztuki. Powiem więcej, formuła programowa Malty wymagała odkurzenia i przewietrzenia.

  Nie podoba mi się natomiast zmiana nazwy. Tłumaczenie Michała Merczyńskiego nie jest pozbawione racji, ale jako obrońca dobrze rozumianej tradycji wolałbym, aby nic przy nazwie, która stała się już marką, nie majstrować. Chyba że - o czym Merczyński głośno nie mówi - wprowadzenie do nazwy festiwalu nazwy miasta niesie na przykład konsekwencje finansowe. Tylko wtedy proszę to jasno wyartykułować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo