Wystawa: Wielka kopuła stanie na Placu Wolności dla Słowian

  Wystawa: Wielka kopuła stanie na Placu Wolności dla Słowian

  MMR; Film: Jakub Stelmaszyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jutro rozpocznie się montaż wehikułu czasu na placu Wolności. Od 10 marca do 20 maja poznaniacy będą mogli zwiedzać w nim wystawę o wczesnośredniowiecznym życiu Słowian. Prace nad konstrukcją miały zacząć się już dziś, ale ze względu na słabe warunki na drogach transport nie dojechał na czas.
  Kopuła o 10 metrach wysokości i 20 metrach średnicy będzie stała przy Empiku Megastore. Pracami zajmują się Litwini. Przez kilka dni będą montować konstrukcję, by w przyszłym tygodniu rozpocząć pracę w środku obiektu. Powstanie w nim miasteczko Słowian, które będzie można zwiedzać w dni robocze w godzinach od 9. do 18. oraz w weekendy od godz. 11 do 20.  Na miejscu pojawią się przedmioty codziennego użytku, stroje, biżuteria. Dostępne w kopule wizualizacje i scenografie umożliwią poznać zwyczaje i życie Słowian. Jednorazowe bilety wstępu na wystawę "Słowiański Mit" mają kosztować 16 zł (15 zł ulgowe) od poniedziałku do piątku, a w weekendy dwa złote więcej.

  Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę: http://www.slowianskimit.pl/

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo