Gniezno: Zmarł policjant, który postrzelił się przed...

  Gniezno: Zmarł policjant, który postrzelił się przed objęciem zmiany

  IB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Funkcjonariusz gnieźnieńskiej komendy Powiatowej Policji, który we wrześniu postrzelił się tuż przed objęciem zmiany, zmarł w nocy z wtorku na środę. Miał 49 lat, w policji służył od 24. Zostawił żonę i trójkę dzieci.
  - Jest nam wszystkim bardzo przykro, że to się tak skończyło, pomimo iż prognozy nie były zbyt optymistyczne - przyznaje asp. Robert Lewandowski, przewodniczący NSZZ Policjantów w gnieźnieńskiej komendzie. Koledzy zmarłego złożyli kondolencje jego rodzinie, którą wspierają od czasu tragedii.

  Po tym, jak usiłował popełnić samobójstwo, w jednostce zawrzało. Następnego dnia rano blisko setka policjantów wyszła przed gmach komendy, by protestować przeciw komendantowi powiatowemu, insp. Pawłowi Nejmanowi. Oskarżali go o mobbing, poniżanie i wyzywanie podwładnych, starszych stażem miał namawiać do odejścia na emeryturę. Według podwładnych liczyły się dla niego tylko wyniki w statystykach.

  Po spotkaniu z załogą komendant wojewódzki przeniósł P. Nejmana do komendy wojewódzkiej. W tej chwili przebywana zwolnieniu lekarskim. Przeprowadzona kontrola potwierdziła nieprawidłowe relacje między podwładnymi a komendantem. Sprawa mobbingu w komendzie trafiła też do prokuratury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo