Konin: Władze miasta pozwały Ministerstwo Infrastruktury

  Konin: Władze miasta pozwały Ministerstwo Infrastruktury

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Koniński Urząd Miejski złożył pozew przeciwko Ministerstwu Infrastruktury. Miasto domaga się zwrotu 7,5 mln złotych za budowę nowego mostu Europejskiego.
  Pieniądze stanowią 5 procent kosztów budowy, miały być wypłacone po rozliczeniu inwestycji. Konin uzyskał dotację z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Jednak urzędnicy z ministerstwa wykryli nieprawidłowości w trakcie przetargu i cofnęli wypłatę ostatniej transzy. Miało rzekomo dojść do naruszenia ustawy o zamówieniach publicznych. Wiadomo, że Komisja Europejska nałożyła na Polskę karę za zbyt powolne dostosowanie prawa i Konin jest przez to poszkodowany.

  Dla miasta 7,5 mln zł to poważna kwota. Dla porównania tyle kosztuje między innymi prowadzona obecnie budowa mostu Toruńskiego. Z zarzutami nie zgadza się prezydent Kazimierz Pałasz. Twierdzi on, że wszelkie decyzje w trakcie przetargu były konsultowane ze specjalistami z ministerstwa i nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości. Prezydent Pałasz rozmawiał ostatnio z ministrem Cezarym Grabarczykiem, nie osiągnięto kompromisu. Dlatego miasto sprawę oddało do Sądu Okręgowego w Koninie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo