Opalenica: Gimnazjaliści pomogli dzieciom w Afryce

  Opalenica: Gimnazjaliści pomogli dzieciom w Afryce

  Malwina Korzeniewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Uczniowie z opalenickiego gimnazjum zebrali przeszło dwa tysiące kredek i ołówków, które zostaną ofiarowane dzieciom z Czarnego Lądu.
  Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zainicjowała akcję "Ołówek dla Afryki", do której włączyło się również opalenickie gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego.

  Członkowie szkolnego koła Caritas, które koordynowało akcję w szkole, przez kilka dni w czasie długich przerw zbierali nowe ołówki i kredki ołówkowe, które przynosili nie tylko uczniowie, ale również i pracownicy placówki.

  Przybory piśmiennicze zostaną przekazane dzieciom w Afryce, które często nie mogą się uczyć, gdyż brakuje im podstawowych przyborów szkolnych.

  - Zaangażowanie naszej młodzieży w zbiórkę darów dla Afryki jak zawsze było ogromne. Może o tym świadczyć imponująca liczba zebranych przyborów. Ołówki dostarczyliśmy do organizatora akcji, w więc do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej - wyjaśniła Danuta Stefańska, opiekun koła Caritas, działającego w gimnazjum. Młodzież zebrała również 300 złotych, aby pokryć koszty przesłania paczki.

  Warto dodać, że podczas trwania szkolnego konkursu "Mam talent" na pomoc dla Haiti udało się zebrać niemal 400 złotych. To jednak niejedyne akcje uczniów z Caritasu. Wspólnie ze świetlicą szkolną ogłosili zbiórkę nakrętek od napojów, dzięki którym będzie można zakupić specjalistyczny wózek dziecięcy dla chorej pięcioletniej Zuzi. Akcja potrwa do końca lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo