Proces: Kolejny zarzut Stokłosy. Wyłudzenie pieniędzy z...

  Proces: Kolejny zarzut Stokłosy. Wyłudzenie pieniędzy z SAPARD

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański sąd, przed którym od kwietnia toczy się proces byłego pilskiego senatora, skończył już przesłuchiwać świadków ze skarbówki i Ministerstwa Finansów. Ten wątek sprawy dotyczył zarzutu korumpowania urzędników MF - w zamian za korzystne decyzje podatkowe.
  Dzisiaj sąd przeszedł do kolejnego - z przeszło 20 zarzutów - stawianych Henrykowi Stokłosie. Warszawska prokuratura oskarżyła pilskiego biznesmena o wyłudzenie pieniędzy z unijnego programu SAPARD.

  Sąd przesłuchiwał świadków, między innymi z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która weryfikowała wnioski beneficjentów - także zakładu Farmutil, który ubiegał się o dofinansowanie zakupu specjalistycznego samochodu do transportu odpadów poubojowych.

  Aby skorzystać z programu, trzeba było wyłożyć pieniądze po zawarciu umowy, kupić i złożyć kolejny wniosek o spłatę z funduszy unijnych - całości lub części kwoty. Według prokuratury, Stokłosa wpierw samochód kupił, a dopiero potem podpisał umowę.

  W środę sąd nadal kontynuuje wątek SAPARD.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo