Konin: Strażacy inwestują w bezpieczeństwo

  Konin: Strażacy inwestują w bezpieczeństwo

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  To był rok rekordowych inwestycji - tak podsumowują 2009 rok konińscy strażacy. Dzięki pomocy finansowej WFOŚiW, samorządów i towarzystw ubezpieczeniowych strażacy nie tylko zmodernizowali swoje jednostki, ale również wzbogacili się o nowy sprzęt.
  W sumie wydali na to ponad 3,3 mln złotych. Że były to pieniądze dobrze wydane mogli ocenić goście narady podsumowującej ubiegły rok pracy strażaków, jaka odbyła się w rozbudowanej siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na starówce.

  Strażnica zmieniła się nie do poznania. Ma nawet własne kolektory słoneczne. W tym roku powstanie tam zamiejscowy ośrodek szkolenia KW PSP. W garażu jednostki pojawiły się ponadto dwa nowe wozy - ciężki do usuwania skażeń chemiczno-ekologicznych oraz lekki do rozpoznawania takich zagrożeń. Pierwszy kosztował blisko 820 tys. złotych, drugi - 100 tys. złotych.

  Z pewnością nie będą one stały bezczynnie, bowiem z ubiegłorocznych statystyk wynika, iż już ponad połowa wszystkich interwencji (było ich 2106) dotyczyła nie pożarów, lecz miejscowych zagrożeń. Konińscy strażacy wyjeżdżali w ubiegłym roku na ratunek średnio co 4 godziny i 5 minut, a wartość mienia jakie uratowali oszacowano na blisko 50 mln złotych!

  - Komenda w Koninie jest jedną z najlepszych w Wielkopolsce - ocenił wojewoda Piotr Florek.
  Dlatego konińscy samorządowcy postanowili ufundować dla niej sztandar. Porozumienie w tej sprawie podpisali podczas spotkania w JRG nr 2 prezydent Kazimierz Pałasz i starosta koniński Stanisław Bielik. Uroczystość nadania sztandaru odbędzie się 14 maja.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo