Tarnowo Podgórne. Krwiodawcy stali w kolejce

  Tarnowo Podgórne. Krwiodawcy stali w kolejce

  Robert Domzał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 120 osób oddało honorowo krew w akcji zorganizowanej w Tarnowie Podgórnym. Lekarze z poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjmowali dawców przez 8 godzin.
  Wśród 124 dawców był między innymi Marcin Rybka.
  Oddając krew po raz pierwszy, pod koniec ubiegłego roku, dowiedziałem się, że mam rzadką grupę, więc może być szczególnie poszukiwana. I to zmobilizowało mnie by, przyjść na zbiórkę po raz kolejny - wyjaśnia.
  W czasie sobotniej akcji po raz pierwszy krew oddało czternaście osób. Z kolei dawcą o dłuższym, bo dziesięcioletnim stażu była Dominika Ludwiczak.

  Lekarze z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu nie od wszystkich chętnych , a było ich około 150 mogli pobrać krew. Nawet drobne przeziębienie lub wahania w ciśnieniu, a te spowodowane mogą być pogodą eliminują chętnych do udziału w zbiórce.
  Finałem zbiórki była loteria fantowa. Dzięki przedsiębiorcom z terenu gminy fantami były między innymi rower i akumulatory samochodowe.
  Mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne, ale także sąsiednich gmin zrzeszeni w Stowarzyszeniu Dar Serc oddawali krew po raz 39. Kolejna, jubileuszowa 40. Zbiórka zaplanowana jest na 21 maja. Ale Stowarzyszenie "Dar Serc" to nie tylko zbiórki krwi.
  Przygotowujemy się właśnie do wyjazdu z darami do Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie. To partnerska gmina Tarnowa Podgórnego w znacznym stopniu zamieszkała przez Polaków. Od wielu już lat zawozimy tam środki czystości, pomoce edukacyjne od zeszytów po artykuły piśmienne. A ponieważ jeździmy na Litwę zwykle w okresie przedświątecznym, teraz na krótko przed Wielkanocą, staramy się też zawozić słodycze i inne drobne upominki dla dzieci - mówi Wojciech Janczewski, inicjator akcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo