Sąd pracy: Były Sekretarz Poznania skarży miasto

  Sąd pracy: Były Sekretarz Poznania skarży miasto

  PIT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Piotr Kołodziejczyk, były sekretarz miasta Poznania, zgodnie z zapowiedzią wystąpił do sądu pracy o stwierdzenie nieważności zwolnienia go z pracy. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie. Okazuje się, że poznański magistrat potrzebował dwóch miesięcy, by napisać uzasadnienie do decyzji o zwolnieniu sekretarza w formie odpowiedzi na pozew.

  Piotr Kołodziejczyk został zwolniony ze stanowiska po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" faktu założenia przez niego prywatnej strony internetowej nudnepanstwo.pl. Zamieścił na niej kilka wypowiedzi, które krytycznie odnosiły się m.in. do propozycji budżetowych magistratu oraz niektórych planowanych przedsięwzięć promocyjnych Poznania.

  Prezydent Ryszard Grobelny uznał zachowanie swego podwładnego za przejaw nielojalności i zwolnił go z pracy.


  - Zgodnie z prawem, w terminie siedmiu dni od otrzymania pisemnego wypowiedzenia oddałem sprawę do sądu - mówi Piotr Kołodziejczyk. - Czekam na sądowe rozstrzygnięcie. Do tego czasu nie zamierzam się w tej sprawie wypowiadać.

  Urząd jest także wstrzemięźliwy: - Do czasu rozstrzygnięcia sporu nie będziemy go komentować - mówi Anna Szpytko, rzecznik prezydenta. Poznański magistrat został wcześniej wezwany przez sąd do odpowiedzi na pozew Kołodziejczyka. Jego pełnomocnicy prawni poprosili o przesunięcie terminu jego przesłania. Sąd wyraził na to zgodę. Nowego terminu mecenasi urzędu jednak także nie dochowali. Odpowiedź na pozew przywieźli dopiero na wczorajszą rozprawę.

  Obie strony nie wykluczają porozumienia w formie ugody. Nie jest jednak wiadomo na czym miałaby ona polegać. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na kwiecień.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sekretarz miasta

  piero (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Ma Pan racje skarzyc Grobelnego do skutku jest to facet ktory nie znosi krytyki.Grobelnemu od dłuzszego czasu nic nie wychodzi a teraz nawet ta nieszczesna olimpiada. Czas najwyzszy żeby juz...rozwiń całość

  Ma Pan racje skarzyc Grobelnego do skutku jest to facet ktory nie znosi krytyki.Grobelnemu od dłuzszego czasu nic nie wychodzi a teraz nawet ta nieszczesna olimpiada. Czas najwyzszy żeby juz odszedł jest naprawde mizerny i kiepski. Popieram Pana z całego serca raz Pan mi pomógł za co do dzisiaj jestem Panu wdzięczny to była sprawa która mozna było załatwić od ręki i to Pan zalatwil a urzedasy z magistratu wierni sludzy Grobelnego przepychali mnie od pokoju do pokoju .zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo