Słupca: Pacjenci będą mieli bliżej do NFZ

  Słupca: Pacjenci będą mieli bliżej do NFZ

  ak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pierwszy w Wielkopolsce Punkt Obsługi Ubezpieczonych NFZ otwarto wczoraj w Słupcy. Dzięki niemu pacjenci ze Słupcy i okolic nie muszą już załatwiać formalności w delegaturze NFZ w Koninie lub w Poznaniu.
  Można tam nie tylko uzyskać informacje o możliwościach leczenia, ale również otrzymać rozmaite dokumenty, a nawet złożyć skargę. Takich punktów miało być więcej, ale plany NFZ pokrzyżował kryzys.

  - Starosta słupecki od razu zareagował na ten pomysł. Gdyby nie to, że byliśmy już po słowie, prawdopodobnie tego punktu by nie było, bo NFZ ze względu na kryzys musiał się z tego programu wycofać - mówi Zbigniewa Nowodworska, dyrektor poznańskiego oddziału NFZ.

  - Chodziło nam o wygodę mieszkańców - tłumaczy starosta Mariusz Roga.

  W ulokowanym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. ul. Wojska Polskiego 13 punkcie ubezpieczeni mogą również otrzymać login i hasło, dzięki którym będą mogli zarejestrować się w internetowym Zdrowotnym Informatorze Pacjenta. Umożliwia on przeciętnemu Kowalskiemu wgląd w historię jego leczenia. Każdy będzie mógł sprawdzić kiedy był u lekarza, gdzie wykupił receptę i ile od 2004 roku za jego leczenie zapłacił NFZ. Dane będą aktualizowane co miesiąc. Wiosną podobny punkt zostanie otwarty w Rawiczu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo