Policja: Pleszewianin zatrzymany w Berlinie za przemyt...

  Policja: Pleszewianin zatrzymany w Berlinie za przemyt substancji psychotropowych

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Dariusz G., 33-letni pleszewianin został zatrzymany w Berlinie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Dariusz G.jest podejrzany o wywiezienie z Polski do Islandii znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.
  W roku 1988 Dariusz G. wymeldował się z Pleszewa i wyjechał do Niemiec. Od kwietnia 2007 roku był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Kaliszu za wywiezienie do Islandii znacznych ilości substancji psychotropowych. tj. za przestępstwo z Ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

  Policjanci pleszewscy wiedzieli, że poszukiwany ukrywa się w Berlinie.
  Wystąpili do Sądu Okręgowego w Kaliszu o wydanie europejskiego nakazu aresztowania. 26 stycznia nakaz otrzymali. 6 lutego około godz. 0.30 Dariusz G. został zatrzymany. - Jeżeli zgodzi się na ekstradycję, to w ciągu 72 godzin zostanie doprowadzony do aresztu na terenie Polski, jeśli nie zgodzi się poddać ekstradycji, czeka go sprawa w sądzie i w konsekwencji także przyjazd do Polski - mówi Roman Wawroski z KPPolicji w Pleszewie.

  Od dwóch lat, kiedy weszliśmy do strefy Schengen, jest to trzecia osoba sprowadzona z Niemiec do polski poszukiwana listem gończym - mówi Wawroski. W 2009 roku Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie wszczęła 131 spraw na podstawie listów gończych, zrealizowano ich 115 - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo