Prywatyzacja: O Targach porozmawiają w Sejmie

  Prywatyzacja: O Targach porozmawiają w Sejmie

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj między godziną 9 a 11 z trybuny sejmowej padną pytania do ministra skarbu państwa Aleksandra Grada w sprawie planów prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  Pytania o zamierzenia ministerstwa w tej sprawie, ich przyczynach i spodziewanych korzyściach zada poseł lewicy Wiesław Szczepański. Przygotował je wspólnie z posłanką Krystyną Łybacką, która będzie zadawała pytania w drugiej turze.

  - Zamierzamy jasno uświadomić ministrowi, że nie zgadzamy się na prywatyzację MTP w formie zaproponowanej przez resort skarbu - mówi Krystyna Łybacka. - Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą spodziewany skutek.


  Przypomnijmy, że w spółce Międzynarodowe Targi Poznańskie 40 proc. udziałów ma miasto Poznań, a 60 proc. - Skarb Państwa. Ministerstwo ogłosiło , że zamierza sprzedać swoją część prywatnemu inwestorowi. To budzi sprzeciw samorządowców i większości wielkopolskich parlamentarzystów.

  Władze Poznania i województwa uważają, że najlepszym wyjściem byłaby komunalizacja, czyli nieodpłatne przejęcie przez samorządy całości udziałów w spółce należącej do Skarbu Państwa. A gdyby taka wersja była niemożliwa, to przynajmniej przejęcie co najmniej 11 proc. udziałów pozwalających na uzyskanie przez samorząd pakietu większościowego. To miałoby zabezpieczyć MTP przed niekorzystnymi decyzjami nowego właściciela. Z taką propozycją udają się do Warszawy na spotkanie z podsekretarzem stanu w MSP Adamem Leszkiewiczem samorządowcy i parlamentarzyści. Spotkanie zaplanowano na środę, 17 lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POkraki się boją????

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  To już została tylko oPOzycja bo POkraki trzęsą POrtkami przed słońcem Peru i boją się walczyć o POznań. to oczywiste i należy Dzikom i innym natychmiast POdziękować a najlepiej kopnąć w d.u.p.e za...rozwiń całość

  To już została tylko oPOzycja bo POkraki trzęsą POrtkami przed słońcem Peru i boją się walczyć o POznań. to oczywiste i należy Dzikom i innym natychmiast POdziękować a najlepiej kopnąć w d.u.p.e za tchórzostwo - nie tylko w tej sprawie. Ważniej sze ich koryto niż dobro regionu.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo