Konin: Rusza budowa nadwarciańskich bulwarów

  Konin: Rusza budowa nadwarciańskich bulwarów

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prace przy budowie konińskiego bulwaru mogą się już rozpocząć. Dziś podpisano umowę na realizację inwestycji. Bulwary zbuduje konsorcjum złożone z czterech konińskich firm. W przetargu zaproponowano cenę 12 mln 964 tys zł.
  - Była to druga oferta cenowa, uznano że najtańsza zbyt rażąco odbiega kosztami. Na przetarg zgłoszono w sumie cztery oferty - powiedział Andrzej Sybis, zastępca prezydenta Konina.

  Choć roboty mogą się zacząć już jutro, to na na pierwsze efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Budowlańcy czekają na koniec zimy, a głównie na przejście wysokiej fali na Warcie. - Najbliższy okres to czas gromadzenia materiałów.
  Do budowy potrzebne będą duże ilości granitów, w tym kostki oraz piaskowca. Musimy zamawiać u różnych producentów. Mamy też już wyznaczony plac na składowanie ziemi. A musimy nawieźć około 3 tysięcy metrów sześciennych ziemi. Będziemy chcieli utrzymać termin zakończenia robót - stwierdził Andrzej Kantek, prezes Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów.

  Przypomnijmy, że bulwar musi powstać do 31 października tego roku. Przez ten czas trzeba wybudować kilometrowy bulwar po południowej stronie Warty. Koszt inwestycji w 65 procentach zostanie sfinansowany z funduszy unijnych, a to oznacza, że pracę muszą się zakończyć zgodnie z harmonogramem.

  Firmy muszą też uzgodnić z konsorcjum budującym most Toruński dostęp do placu budowy. Ma to nastąpić w przeciągu kilku dni. Jak na razie nie przewiduje się konieczności ograniczeń w ruchu kołowym na Starówce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo