Wielkopolscy radcy prawni w sieci

  Wielkopolscy radcy prawni w sieci

  Mateusz Pilarczyk, Anna Goncerzewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Radcaprawnywielkopolski.pl to strona, na której od środy każdy Wielkopolanin znajdzie poradę prawną. Wielkopolska Izba Radców Prawnych jako pierwsza w Polsce uruchomiła swój serwis informacyjny.
  Pomysł na stworzenie strony internetowej zrodził się podczas trwania programu "Niebieski parasol". Była to ogólnopolska akcja darmowych porad prawnych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu.

  - Jako jedyny dziekan w Polsce, przez cały tydzień wraz z młodzieżą udzielałam bezpłatnych porad w budynku izby - mówi Krystyna Babiak, dziekan Wielkopolskiej Izba Radców Prawnych.
  Podczas tych spotkań okazało się, że większość ludzi nie wie, czym tak naprawdę zajmuje się radca. Zgłaszały się również osoby, które bez kłopotu mogły zapłacić za usługi radcowskie, lecz nie wiedziały, gdzie mogą się zgłosić. Strona powstała właśnie dla nich.

  Serwis umożliwia wyszukanie radcy poprzez podanie nazwiska, miasta, czy też konkretnej dziedziny prawa, jaką zajmuje się interesująca nas kancelaria.

  Choć strona ma głównie charakter komercyjny, to dziekan Krystyna Babiak zapowiada, że chce, aby każdy pierwszy wtorek miesiąca był dniem bezpłatnych porad dla najuboższych mieszkańców Poznania. W najbliższym czasie na taką pomoc będą mogli liczyć także mieszkańcy mniejszych ośrodków. Na marcowym zgromadzeniu radców prawnych dziekan izby będzie namawiała delegatów do ustalenia przynajmniej jednej godziny darmowych porad prawnych w kancelariach na terenie całej Wielkopolski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo