Ostrów: Policja bez zarzutu w sprawie niebezpiecznej kolizji

  Ostrów: Policja bez zarzutu w sprawie niebezpiecznej kolizji

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ostrowska prokuratura nie stwierdziła nieprawidłowości w działaniach ostrzeszowskiej policji, która podczas kontroli drogowej mogła się przyczynić do niebezpiecznej kolizji. Sprawa jednak będzie dalej badana.
  Przypomnijmy, że mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego powiadomił ministra sprawiedliwości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez miejscową policję. Na ruchliwej ulicy patrol drogówki ustawił się w niewidocznym miejscu. Gdy jeden z funkcjonariuszy wybiegł, aby zatrzymać mercedesa, kierowca gwałtownie zahamował. Jadący za nim tir wpadł w poślizg i wywrócił się, blokując ruch.

  Pismo mieszkańca przekazano do ostrowskiej prokuratury, która nie stwierdziła uchybień. Policjant wskazał bowiem kierowcy miejsce pozwalające na bezkolizyjne zatrzymanie się. Jednak kierowca na widok policji zjechał od razu na pobocze, co zmusiło jadącą za nim ciężarówkę do gwałtownego hamowania i zakończyło się jej wywrotką. Jednocześnie jednak prokuratura zauważyła potrzebę sprawdzenia okoliczności związanych ze zdarzeniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo