Oborniki: Za seks z 14-latką grozi mu nawet 5 lat

  Oborniki: Za seks z 14-latką grozi mu nawet 5 lat

  Krzysztof Sobkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Obornikach trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Rogoźna Mateuszowi J. Prokurator rejonowy w Obornikach oskarżył 20-latka o to, że od stycznia 2009 roku do końca października 2009 roku obcował płciowo z małoletnią Weroniką K.
  - Chłopak przyznał się do tego, że współżył z 14-letnią dziewczynką - mówi Jarosław Lewicki, prokurator rejonowy w Obornikach. - Niejednokrotnie podkreślał, że chce się z nią ożenić, że stanowią parę. Najdziwniejsze w tej sprawie jest jednak to, że ci młodzi ludzie mieli na to przyzwolenie rodziców - podkreśla.

  Sprawa wyszła na jaw, kiedy okazało się, że 14-letnia Weronika K. jest w ciąży. Za popełniony czyn chłopak odpowie przed sądem.
  Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Takie sprawy to, niestety, dość powszechne zjawisko. Prokuratura Rejonowa w Obornikach tylko w minionym roku o współżycie z nieletnimi oskarżyła sześć osób. Kilka kolejnych takich spraw zostało umorzonych z powodu braku dowodów.

  - Najczęściej dowiadujemy się o tym od ginekologów, ponieważ oni mają obowiązek nam to zgłaszać, bądź też od pracowników ośrodków pomocy społecznej. Czasem też zgłaszają to znajomi dziewczyn, czy też wujostwo. Niestety, nigdy nie rodzice - zauważa Lewicki. - Młodzież wchodzi w świat dorosłych bardzo szybko. Pojawił się więc projekt, by ustawowy wiek inicjacji seksualnej obniżyć z 15. do 13. roku życia. Jednak bez pomocy rodziców, nic to nie zmieni - uważa Jarosław Lewicki.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ci rodzice

  renty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 67 / 60

  No właśnie. A gdzie byli jego rodzice? Na pewno pili jabole.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo