Sport

Hokej: Grunwald udanie zakończył turniej

Jacek Pałuba

Po dwóch piątkowych, wysokich porażkach hokeistów poznańskiego Grunwaldu w turnieju o Klubowy Puchar Europy w Kolonii, można było się obawiać, że wojskowi nie dadzą rady spełnić głównego celu, czyli utrzymania w elicie.
    A jednak wszystko dobrze się skończyło i poznaniacy uplasowali się na piątym miejscu w imprezie.
    Szczególnie bolesna była porażka z czeską Slavią Praga (3:8), bo trudno było się spodziewać niespodzianki w boju z Rot-Weiss (3:9). Sobotni, ostatni mecz grupowy z Dinamo Electrostal też zakończył się przegraną poznańskiego zespołu 1:5 (1:2) i było jasne, że ekipa trenera Roberta Grzeszczaka musi wygrać dwa ostatnie spotkania w turnieju. No i wojskowi je wygrali.

Najpierw sprawili srogie lanie duńskiej drużynie Orient Lyngby, zwyciężając 9:3 (2:2). Co prawda do przerwy rywale jeszcze się bronili, ale w drugiej odsłonie przewaga Grunwaldu była zdecydowana. O pozostaniu w grupie A, zadecydował wczorajszy mecz z holenderskim Amsterdam H&BC. Poznaniacy w pierwszej fazie drugiej połowy prowadzili już 5:1, jednak rywale doprowadzili do wyrównania. Na szczęście w 37. minucie Tomasz Dutkiewicz wykorzystał rzut karny i wojskowi wygrali 6:5, zapewniając polskiej drużynie miejsce w europejskiej elicie.

Grunwald - Dinamo Electrostal 1:5 (1:2)
    bramka: Sł. Choczaj;
    Grunwald - Orient Lyngby 9:3 (2:2)