Zachodnia obwodnica spędza sen z oczu drogowcom

  Zachodnia obwodnica spędza sen z oczu drogowcom

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W czwartek dowiemy się, jakich kwot żądają firmy za wybudowanie odcinka zachodniej obwodnicy Poznania Złotkowo - Rokietnica. Kto będzie go budował, okaże się jednak dopiero w marcu.
  Obwodnica ma ułatwić dojazd do miasta tym, którzy mieszkają w gminach po zachodniej i północnej stronie Poznania, ale przede wszystkim wyeliminować z ulic miasta tranzyt północ - południe.

  Podróżni będą mogli zjechać z obwodnicy w Zakrzewie na przecięciu z drogą wojewódzką nr 307 do Buku i w Dąbrówce na przecięciu z drogą powiatową nr 2401P do Dopiewa. Kolejny węzeł to Swadzim już w gminie Tarnowo Podgórne na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 92.
  Z obwodnicy dojedziemy też do drogi Poznań - Szamotuły. Znajduje się on w Kobylnikach w gminie Rokietnica. Zjeżdżając zaś w Starzynach na Trakt Napoleoński dotrzemy do Rokietnicy. Obwodnica kończy się w Złotkowie.

  Jednak na jej wybudowanie jest coraz mniej czasu. O ile nie ma wątpliwości, co do tego, czy uda się na czas oddać do użytku odcinek Głuchowo - Swadzim oraz Złotkowo - Rokietnica o tyle o środkowym fragmencie Rokietnica - Swadzim sami drogowcy mówią "newralgiczny". Jak dotąd nie udało się ustalić ostatecznego przebiegu, a poznańscy drogowcy stale dosyłają do Warszawy uzupełniające pisma. Jeśli uda się wyznaczyć przebieg to i tak wykonawca nie wejdzie na plac budowy szybciej jak wiosną 2011 roku. I chociaż odcinek z Rokietnicy do Swadzimia to tylko 5,5 km to jednak czasu na budowę będzie mniej niż 12 miesięcy.

  Półtora roku będzie miał na wykonanie zadania zwycięzca kończącego się właśnie przetargu na budowę odcinka Złotkowo - Rokietnica. Do drugiego etapu przetargu zakwalifikowanych zostało 19 firm. W większości są to konsorcja międzynarodowe. - W czwartek o godz. 11 otworzymy ich oferty i dzięki temu przedstawiciele firm uczestniczących w przetargu będą wiedzieli, jakie ceny proponowała konkurencja - mówi Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA.

  Na wybór najkorzystniejszej oferty drogowcy dają sobie miesiąc. W marcu więc powinniśmy poznać wykonawcę. - Przypuszczam, że w maju zobaczymy wykonawców na placu budowy - mówi dyrektor Napierała.

  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zachodnia obwodnica

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 37

  "W czwartek się dowiemy..."-w czwartek 12.02 się nie dowiemy, zmiana terminu otwarcia ofert na 17.02...rozwiń całość

  "W czwartek się dowiemy..."-w czwartek 12.02 się nie dowiemy, zmiana terminu otwarcia ofert na 17.02

  http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_poznan/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?pr25_x=0&pr25_menu=przetargi_pokaz&pr25_przetargi_range=&pr25_przetargi_type=&pr25_przetargi_law=&pr25_przetargi_id=11056&futix=-45704000#trjmpzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo