Poznań: Gołębie zjadły trutkę na gryzonie

  Poznań: Gołębie zjadły trutkę na gryzonie

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie ma już wątpliwości: kilkadziesiąt gołębi, które padły na początku tygodnia na poznańskiej starówce, zjadło trutkę na gryzonie.
  - W pożywieniu znaleźliśmy fosforki cynku, glinu i wapnia - Ireneusz Sobiak, powiatowy lekarz weterynarii w Poznaniu otrzymał już wyniki badań toksykologicznych martwych ptaków. - Te substancje znajdują się w środkach gryzoniobójczych - tłumaczy, że potwierdziły się jego wcześniejsze przypuszczenia.

  We wtorek znaleziono pięćdziesiąt martwych ptaków u zbiegu ulic Garbary i Wodnej. Kilka godzin później kilkanaście kolejnych padłych gołębi znaleziono ulice dalej, przy Woźnej. Podejrzewano otrucie, bo w tym samym czasie padła spora liczba ptaków.

  Nie będzie łatwo ustalić, czy ktoś celowo otruł ptaki, czy też zatruły się szukając jedzenia. - Bardziej prawdopodobne wydaje się otrucie. Gołębie jedzą na otwartej przestrzeni - mówi Ireneusz Sobiak. Podkreśla jednak, że trutka na szczury ma opóźnione działanie. Ptaki mogły zatem, zjeść ją daleko od miejsca, w którym zaczęły padać (przesiadują zwykle na gzymsie kamienicy przy ulicy Garbary).


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super pomysł

  lonka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pod drzewem gdze jakiś kretyn dzień w dzień wysypuje jakieś ziarna jest wyzarta przez gowna trawa, mało tego odsłonięte są korzenie drzewa, które zaczyna usychac. Tych co karmią też bym ta trutka...rozwiń całość

  Pod drzewem gdze jakiś kretyn dzień w dzień wysypuje jakieś ziarna jest wyzarta przez gowna trawa, mało tego odsłonięte są korzenie drzewa, które zaczyna usychac. Tych co karmią też bym ta trutka potraktowała.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Władysława

  Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 74 / 67

  Do Władysława: "Tragedia zwierząt w mieście rządzonym przez PO?" Władek nie podjadaj trutki gołębiom. A poza tym warto abyś udał się do lekarza od głowy o pozostało jeszcze coś do leczenia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic dziwnego

  Władysław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 171 / 184

  Tragedia zwierząt ma miejsce w mieście rządzonym przez PO. Nie tylko ludzie muszą czuć się zagrożeni.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo