Handel: Nie będzie likwidacji bazaru swarzędzkiego

  Handel: Nie będzie likwidacji bazaru swarzędzkiego

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Właściciel budynków, w których obecnie funkcjonuje bazar swarzędzki wycofał wypowiedzenie umowy dzierżawy. Dotychczasowa lokalizacja, będzie dostępna dla handlarzy przynajmniej do 31 grudnia 2011 roku.
  Decyzja o likwidacji bazaru zapadła w czerwcu ubiegłego roku. Stawiała ona w bardzo trudnej sytuacji kupców, dla których handel w tym miejscu był jedynym źródłem utrzymania, a jego koniec oznaczałby dla nich utratę pracy. Ostatecznie po rozmowach z właścicielem budynków, decyzja o likwidacji została odłożona w czasie.

  - Staraliśmy się nakłonić właściciela budynków do podjęcia decyzji, która umożliwi handel w tym miejscu jak najdłużej - zapewnia Mariusz Szrajberowski, szef referatu nadzoru właścicielskiego w UMiG w Swarzędzu.
  - W miejscu bazaru planowana jest bowiem realizacja inwestycji, która wyklucza handel w tej formie. Spółka, która jest właścicielem budynków nie zrezygnowała z niej, ale odsunęła ją w czasie - dodaje przedstawiciel gminy.

  W związku z planami właściciela, gmina rozważała możliwość przeniesienia bazaru w inne miejsce - w okolice Nowej Wsi lub w rejon północnych osiedli Swarzędza. Ostatecznie żadna z propozycji nie została zatwierdzona. A gmina planuje zorganizowanie targowiska w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru swarzędzkiego. W tej chwili w jego miejscu znajduje się parking.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo