Środa Wielkopolska: Radny zaniżał oświadczenia majątkowe

  Środa Wielkopolska: Radny zaniżał oświadczenia majątkowe

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Były burmistrz Środy Wlkp., a obecnie radny miejski Mieczysław J., usłyszał zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego skontrolowali jego oświadczenia składane w latach 2003-2008 w związku z wykonywaniem mandatu.
  - Mężczyzna zaniżył kwotę posiadanych przez siebie pieniędzy o ponad 300 tys. zł. Nie wykazał także pełnej kwoty swoich zobowiązań pieniężnych. W ramach posiadanych przez siebie nieruchomości nie wskazał należących do niego wszystkich działek położonych w Środzie Wielkopolskiej i w Poznaniu, których jest właścicielem lub współwłaścicielem - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. - Nie wykazał również członkostwa w radzie nadzorczej w jednej w poznańskich spółek oraz zatrudnienia w ramach umowy o pracę na stanowisku doradcy w przedsiębiorstwie handlowo-gastronomicznym.

  Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo