Dart: Wielkie celowanie dziennikarzy do tarczy

  Dart: Wielkie celowanie dziennikarzy do tarczy

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W najbliższy piątek (5 lutego) na poznańskich dziennikarzy czekają wyjątkowe emocje. W gościnnych salach Pubu Agawa przy ul. Mickiewicza 28 rozegrane zostaną mistrzostwa Poznania w darta. W zawodach wystartować mogą żurnaliści reprezentujący lokalne media. Weryfikacja zawodników odbędzie się w godzinach 19.15-19.45.

  - Niewtajemniczonym przypomnę, że dart to gra, której celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie - wyjaśnia Arkadiusz Nowak z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Darta, sędzia główny zawodów.

  - Zachęcam dziennikarzy do udziału w turnieju. Zagramy na tarczach elektronicznych. System rozgrywek to na razie niespodzianka - dodaje Robert Kaźmierczak, szef Agawy.

  Turniej odbędzie się dzięki wsparciu wielu firm. Jedną z nich jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kruszewni koło Swarzędza, która dostarczy pyszne przekąski i kosze wiktuałów. - Moją ulubioną dyscypliną sportu jest koszykówka, ale być może kiedyś spróbuję także swoich sił w grze w darta - mówi Kazimierz Dworczak, prezes firmy z Kruszewni.

  Swój wkład w przygotowanie imprezy ma również firma BT Poznań, której szef Bogdan Kaczmarek jest organizatorem tenisowej Ligi Budowlanych. Wśród darczyńców jest też Kompania Piwowarska. Dla najlepszych zawodników będą puchary, których fundatorem jest Wydział Kultury Fizycznej Urzędu Miasta. Rozegrany zostanie równolegle turniej VIP-ów oraz nagrodzona będzie najlepsza zawodniczka. W tych konkurencjach puchary ufundowała redakcja "Polski Głosu Wielkopolskiego".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl