Powiat słupecki: Kto strzelał w okno domu wicewójta?

  Powiat słupecki: Kto strzelał w okno domu wicewójta?

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy gminy Orchowo w referendum opowiedzieli się za budową elektrowni wiatrowych na terenie gminy. Tuż przed głosowaniem nieznani sprawcy oddali strzał w dom wicewójta.
  Do referendum doprowadzili przeciwnicy budowy wiatraków w gminie. Obawiali się, że postawienie ponad 20 masztów negatywnie odbije się na zdrowiu mieszkańców. Za inwestycją były natomiast władze gminy. Wójt Teodor Pryka powiedział, że tego typu inwestycja jest jedyną szansą na zwiększenie budżetu gminy. W niedzielę w gminie odbyło się referendum, w którym uczestniczyło 35 procent mieszkańców. Oznacza to, że wynik jest ważny. W głosowaniu większość opowiedziało się za budową wiatraków. Za było 689 osób, przeciw 394 mieszkańców.

  Tymczasem przed glosowaniem ktoś strzelił w okno domu wicewójta gminy Janusza Pawlaczyka. Strzał padł w sobotni wieczór. Sprawę badają policjanci ze Słupcy. - Ustaliliśmy, że pocisk przebił dwie szyby w oknie na piętrze i zatrzymał się na wewnętrznej rolecie i spadł na podłogę. Nikomu z domowników nic się nie stało. Jest to pocisk o kalibrze 5,6 milimetra, na razie trudno jednoznacznie powiedzieć z jakiej pochodzi broni. Będą wykonywane najprawdopodobniej badania balistyczne - powiedziała Marlena Kukawka, rzecznik słupeckiej policji.

  Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie nie wykluczają, że strzał został oddany z dużej odległości. Brana jest także wersja, że pocisk mógł być wystrzelony nawet z procy, gdyż nie miał dużej siły przebicia. Kaliber pocisku sugeruje, że pocisk pochodzi z broni sportowej lub myśliwskiej. Nikt nie chce komentować czy strzał miał związek z referendum i był próbą zastraszenia zwolenników inwestycji w gminie. Z kolei sam zainteresowany nie chce się wypowiadać na temat zajścia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo