Autostrada: Zamiast winiet - elektroniczny system poboru...

  Autostrada: Zamiast winiet - elektroniczny system poboru opłat

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zamiast winiet - elektroniczny system poboru opłat. Od 1 lipca 2011 roku na 260 kilometrach państwowych autostrad (A2 Konin - Stryków i A4 Katowice - Wrocław) oraz na 500 kilometrach dróg ekspresowych kierowcy aut dostawczych (powyżej 3,5 tony), ciężarówek i autobusów będą płacili za przejazd elektronicznymi impulsami.

  Docelowo system ma objąć 2000 km autostrad, 5000 km dróg ekspresowych oraz 250 km alternatywnych dróg krajowych. Państwo sięgnie również do kieszeni kierowców aut osobowych i motocykli - tradycyjne opłaty będą pobierane najpierw na odcinku A2 Konin - Stryków (najpóźniej od lipca 2011 r.), a docelowo aż na 1500 km autostrad.

  GDDKiA 22 lutego wybierze maksymalnie 20 firm, które wezmą udział w przetargu na projekt, budowę i obsługę Krajowego Systemu Poboru Opłat. Wtedy okaże się w jakiej technologii będzie działał system - satelitarnej czy radiowej. Kontrakt wart jest pół miliarda złotych. Ma być zawarty na 8 lat. Na odcinkach koncesyjnych po likwidacji winiet opłaty za przejazd będą pobierane ręcznie, ale zarządcy deklarują, że w przyszłości przejdą na e-myto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CeAVyYIlwVJBGHXV

  XJyTtmSryLNBHC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  Cheers pal. I do appreciate the wriitng.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo