Konin: Brakuje rodzin zastępczych

  Konin: Brakuje rodzin zastępczych

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zakrojona na szeroką skalę kilkumiesięczna akcja informacyjna programu "Szukam mamusi, szukam tatusia, szukam domu", niestety, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Koninie nie udało się znaleźć nowych rodzin zastępczych dla potrzebujących dzieci.
  - Wiele osób dzwoniło i pytało, ale nie zdecydowali się zostać rodzinami zastępczymi. Były też osoby, które zgłaszały chęć zostania zawodową rodziną, ale były spoza Konina - mówi Józef Mazurkiewicz, dyrektor MOPR w Koninie.

  Sukcesem natomiast zakończyła się realizacja dwóch innych projektów. W trwającym od sierpnia do grudnia programie "Złota rybka" udało się znaleźć sposoby na doposażenie rodzinnych domów dziecka i pogotowia rodzinnego.
  Natomiast dzięki projektowi "Rodzinne domy dużych serc"poprzez organizację wycieczek i festynów zintegrowano środowiska rodzin zastępczych. - Dzieci były na przedstawieniu w teatrze w Kaliszu. Udało się doposażyć pokoje dzieci w niezbędny sprzęt taki jak biurka, szafy, łóżka do spania czy krzesła. Poza tym dzieci dostały encyklopedie, gry i masę przyborów dydaktycznych - mówi Mariola Jach, która jest zawodową rodziną zastępczą dla dziewiątki dzieci. - Oprócz tego do kuchni otrzymaliśmy chłodziarko-zamrażarkę i mikser - dodaje Jach.

  Z udziału w programach cieszy się również Marzena Czerniejewska prowadząca pogotowie opiekuńcze w Koninie, w którym obecnie jest czworo dzieci. - Dostaliśmy do pogotowia sprzęt AGD, meblościankę i mnóstwo fantastycznych książek dla dzieci. Poza tym w ramach programu dwa razy w tygodniu odwiedzali nas asystenci, którzy opiekowali się dziećmi - mówi Czerniejewska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo