Zapraszamy na Głos Rock Festiwal! Zobacz zwiastun!

  Zapraszamy na Głos Rock Festiwal! Zobacz zwiastun!

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Blues-rockowa legenda Ten Years After, gwiazda rocka progresywnego RPWL, norweska rewelacja Gazpacho oraz John Mayall to nasze propozycje na pierwszą połowę koncertowego 2010 roku.
  Obserwujemy, komentujemy, recenzujemy - a teraz idziemy o krok dalej: rekomendujemy! Z okazji 65-lecia "Głosu Wielkopolskiego" wspólnie z Agencją Ranus zapraszamy na cykl świetnych, rockowych koncertów w klubie Blue Note i Eskulapie.  Klimatyczny klub w podziemiach poznańskiego zamku znany jest głównie z wydarzeń jazzowych, ale równie chętnie chadzają tam wielbiciele rocka, bo jest tu szansa na bliski kontakt z artystą, stojącym na scenie odległej na wyciągnięcie ręki. Kiedyś budziłoby to obawy, dziś jest symbolem znakomitej atmosfery i przepływu energii między wykonawcą, a odbiorcą jego sztuki.

  Pierwsi z naszych koncertowych gości mogą pochwalić się najdłuższym scenicznym stażem: początki Ten Years After datując się na rok 1962, gdy w grupie Jaybirds spotkali się gitarzysta i wokalista Alvin Lee i basista Leo Lyeons. Pięć lat później, już pod nową nazwą, zadebiutowali oni albumem "Ten Years After". Skład uzupełnili perkusista Ric Lee i klawiszowiec Chick Churchill. Warto zauważyć, że w odróżnieniu od wielu innych długowiecznych zespołów, Ten Years After grają niemal w niezmienionym składzie - jedynie Alvin Lee zrezygnował w połowie lat 90. ze wspólnego grania. Od tego momentu jego miejsce przejął Joe Gooch, który - mimo 16-letniego już stażu - nadal jest traktowany przez obserwatorów jako "nowicjusz".

  Dlaczego warto zobaczyć Ten Years After w Poznaniu? Pierwsza okazja była w marcu 2008 roku, ale wówczas sporo fanów zostało pod klubem, a ci, którzy mieli szczęście kupić bilety zawczasu, na pewno nie żałowali. Słuchacze mogą bowiem liczyć zarówno na wiązankę dobrze znanych z przełomu lat 60. i 70. hitów ("I'm Going Home", "I'd Love To Change The World" i "Love Like a Man"), jak i współczesne, także solidne kompozycje.

  O ile zatem w lutym rządzić będzie blues-rock, o tyle w marcu i kwietniu gwiazdami Głos Rock Festiwal będą zespoły, nawiązujące do stylistyki art-rockowej. Niemcy z RPWL i Norwegowie z Gazpacho zaczynali od coverów swych ulubionych zespołów z tego kręgu: odpowiednio Pink Floyd i Marillion. Później RPWL odkryli w sobie talent do chwytliwych, nieomal pop-rockowych hitów ("Roses"), ale nie stracili szacunku swych "floydowskich" wielbicieli.

  Polscy fani poznali Gazpacho ze wspólnych występów z... Marillion. Tym razem Norwegowie przyjeżdżają na trzy występy (w tym do Poznania) już jako samodzielna gwiazda, co jest efektem artystycznego sukcesu ich płyt "Night" i "Tick Tock".

  Wreszcie John Mayall - legendarny gitarzysta wystąpi 17 czerwca w Eskulapie. Mayall gra także na instrumentach klawiszowych i harmonijce. Uznaje się go za jednego z pionierów muzyki rockowej. Występował z takimi muzykami jak Eric Clapton, Peter Green, John McVie i Mick Fleetwood , Mick Taylor z The Rolling Stones i wielu innych.

  O tych (i być może także kolejnych...) koncertach naszego cyklu przypomnimy jeszcze nieraz, tylko u nas także będzie możliwość wygrania biletów.

  TEN YEARS AFTER
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  piątek 26.02, godzina 20
  bilety: 100-120 zł
  (od 21.02: 120-140 zł)

  RPWL
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  niedziela 28.03, godzina 20
  bilety: 60 zł

  Gazpacho
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  niedziela 18.04, godzina 20
  bilety: 70-90 zł
  (od 10.04: 90-110 zł)

  John Mayall
  Eskulap
  czwartek 17.06, godzina 20
  bilety: 140-190 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo