Poznań: Studenci nauczą się, jak promować stadion

  Poznań: Studenci nauczą się, jak promować stadion

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu już wkrótce będą mieli okazję odbywać praktyki w spółce Euro Poznań 2012. Dzisiaj oficjalnie podpisano porozumienie, które rozpoczyna współpracę.
  - Dzięki umowie, możliwość odbywania praktyk będą mieli studenci działającego u nas od niedawna, nowego kierunku - Sport - twierdzi Małgorzata Krzyżanowska-Szejner, kierownik biura karier AWF. - Zależy nam na tym, aby podpisać podobnych porozumień jak najwięcej, bo dają one studentom niepowtarzalną możliwość rozwoju. Już widzimy, że zainteresowanie jest spore, bo do tej pory wpłynęło do nas kilkanaście aplikacji - przekonuje kierowniczka biura.


  Staże i praktyki będą finansowane z funduszy unijnych. W ich ramach studenci dwóch nowych specjalności - Organizacja i Zarządzani Obiektami Sportowymi oraz Trenerska - będą mogli zdobywać nowe umiejętności. Obejmą one zarówno działania związane z promocją jak i komercjalizacją stadionu. Żacy będą się mogli dowiedzieć m.in. jak administrować wirtualny stadion, jak przygotowywać materiały w ramach działań informacyjnych, czy jak obsługiwać spotkania z kontrahentami.

  Pomysł o podjęciu współpracy pojawił się podczas organizowanych na Akademii Wychowania Fizycznego w zeszłym roku targów pracy. Postanowiono o rozpoczęciu współpracy nie tylko ze spółką Euro Poznań 2012, ale także z innymi firmami i drużynami. Dwa tygodnie temu podobną umowę podpisano z PBG Basket.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo