Nawet w największe mrozy możemy znaleźć upał

  Nawet w największe mrozy możemy znaleźć upał

  Maciej Roik, MIN, OBAR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mróz skrzypi, więc Polacy zarówno w domach, szkołach, jak i pracy się dogrzewają. Liczniki się kręcą, farelki dmuchają, a wszystkim i tak zimno. Wszystkim? Jak się okazuje - nie. Bo są miejsca, gdzie mróz nie straszny.
  Gorąco jest na przykład przy piecach hutniczych. Tu temperatura sięga nawet 60 stopni Celsjusza. - Z taką temperaturą nie mam oczywiście do czynienia ciągle, a jedynie kilkukrotnie w ciągu swojego dnia - mówi Franciszek Potoczko, pracownik huty szkła Ardagh Glass w Ujściu.

  Spocimy się także na solarium. Tu może przyjść każdy. A kilka minut w temperaturze 28 stopni, pozwoli poczuć się jak latem. - Chodzę do solarium na nie więcej niż 10 minut, głównie po to, żeby się ogrzać w te mroźne dni - mówi Izabela Szyling z Konina. Najniższe temperatury są nocą, czyli wtedy, gdy pracują... piekarze. Oni mrozu nie czują, bo przy piecu zawsze jest ponad 20 stopni Celsjusza. Zimą jest idealnie, ale latem? - Mogłoby być chłodniej - przyznają.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo