Ostrów Wielkopolski: Wagon zawiesił akcję protestacyjną

  Ostrów Wielkopolski: Wagon zawiesił akcję protestacyjną

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 400-osobowa załoga Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon w Ostrowie Wielkopolskim nadal czeka na zaległe wynagrodzenia, ale w geście dobrej woli postanowiła zawiesić akcję protestacyjną do końca stycznia. Zatem zarząd ma jeszcze 6 dni na wyrównanie dwumiesięcznych poborów.
  Jak już pisaliśmy, w zakładzie od kilkunastu dni trwa protest. W ubiegłym tygodniu odbywał się tam strajk włoski, polegający na bardzo dokładnym, drobiazgowym i powolnym wykonywaniu swoich obowiązków. Wcześniej, w piątek 15 stycznia, załoga w ogóle nie przyszła do fabryki, pokrywając sobie ten dzień urlopem na żądanie.

  Choć początkowo zapowiadano, że protest z czasem będzie przybierał na sile, po ostatnim spotkaniu z kierownictwem firmy pracownicy podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu akcji. Na początku lutego odbędzie się kolejne spotkanie załogi, na którym mają zostać podjęte dalsze decyzje.

  - Wyciągamy rękę do zarządu i dajemy mu czas na uregulowanie płatności - mówi Grzegorz Majchrzak, przewodniczący zakładowej ,,Solidarności'".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo