Przybywa ogień przedolimpijski

  Przybywa ogień przedolimpijski

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Japandroids i Dreadnoughts, czyli gorący rock rodem z zimnego Vancouver. Bardzo mocna reprezentacja kanadyjskiego Vancouver zjawi się w bieżącym tygodniu w Poznaniu.
  Dread-noughts sami określają się mianem "bandy nieprzystosowanych pijaków, którzy pozostają wierni starożytnym balladom oraz histerykom, którym udało się opłynąć świat". Z żeglarzami łączą ich szanty, które muzycy uwielbiają wplatać w swoje ostre, punkrockowe utwory. Czyli coś i dla sympatyków żeglugi, i dla bywalców Jarocina - na scenie Blue Note'a usłyszymy m.in. skrzypce, akordeon, mandolinę i flażolet irlandzki.

  Na instrumentalny minimalizm stawia duet Japan-droids. Muzycy z Vancouver wydali w ubiegłym roku rewelacyjnie przyjęty album "Post-Nothing", na którym zaprezentowali zbiór piosenek, łączących garażowy rock z przebojowymi refrenami.
  Posługując się wyłącznie gitarą i perkusją Japandroids grają z energią, żywiołem i dźwiękowym ogniem - zresztą takim, jak na powyższym zdjęciu. Dla fanów rockowej alternatywy koncert Japandroids to w styczniowym kalendarzu pozycja obowiązkowa.


  Dreadnoughts
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78)
  wtorek 26.01, godzina 20
  bilety: 20, 25 zł

  Japandroids
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  czwartek 28.1, godzina 20
  bilety: 25, 30 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo