Kościół: Poznań chce zaprosić Benedykta XVI na 1050....

  Kościół: Poznań chce zaprosić Benedykta XVI na 1050. rocznicę chrztu

  CYT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W 2016 roku świętować będziemy 1050. rocznicę chrztu Polski. Niektóre źródła wskazują, że w 966 r. Mieszko I mógł przyjąć ten sakrament właśnie w Poznaniu. Inne podają, że było to Gniezno albo Ostrów Lednicki. Mimo to stolica Wielkopolski chce świętować okrągłą rocznicę tego wydarzenia w sposób szczególny. Stąd pomysł zaproszenia do stolicy papieża Benedykta XVI.
  Żeby jednak papież w ogóle przyjechał do Polski, potrzebne jest zaproszenie od władz państwowych. Na razie o drugiej pielgrzymce Benedykta XVI do naszej ojczyzny nic nie wiadomo.

  To nie pierwsze w tym wieku zaproszenie z Wielkopolski dla Benedykta XVI. W październiku 2005, przed ostatnią pielgrzymką obecnego papieża do naszego kraju, wspólne zaproszenie wystosowali prezydent Poznania Ryszard Grobelny i arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański.
  Pismo trafiło do ówczesnego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej Angelo Sodano. Niestety, stolica naszego regionu nie znalazła się na trasie podróży Ojca Świętego, który w maju 2006 roku odwiedził Warszawę, Kraków, Wadowice i Oświęcim.

  Z kolei Jan Paweł II przybył do Poznania dwukrotnie - w 1983 i 1997 roku. Podczas pierwszego pobytu odprawił mszę świętą na Łęgach Dębińskich i spotkał się z kapłanami na Ostrowie Tumskim. Za drugim razem przyjechał na plac Mickiewicza pod Poznańskie Krzyże. Podczas swojego pontyfikatu papież Polak odwiedził także Gniezno, Kalisz i Licheń, a jego helikopter kołował także nad Bramą III Tysiąclecia na Lednicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo