Ostrów: Mniej przestępstw kryminalnych

  Ostrów: Mniej przestępstw kryminalnych

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W 2009 roku w porównaniu z 2008 rokiem spadła liczba przestępstw popełnianych na terenie działania Prokuratury Okręgowej w Ostrowie. - Zastrzegam, że opieram się na danych otrzymanych z policji - mówi Sławomir Kozłowski, prokurator okręgowy w Ostrowie.
  I tak z przedstawionych danych wynika, że spadek nastąpił w następujących kategoriach przestępstw: o charakterze kryminalnym o 5,2 proc., przeciwko życiu i zdrowiu o 25,5 proc., przeciwko mieniu o 4,3 proc., rozbojów, kradzieży i wymuszeń o 9,2 proc., drogowych o 7,7 proc., w tym jazdy pod wpływem alkoholu o 5,9 proc.

  Natomiast wzrost nastąpił w dwóch kategoriach przestępstw: w gospodarczych aż o 36 proc. i tak zwanych narkotykowych o 8,6 proc.

  W 2009 roku do prokuratur okręgu ostrowskiego wpłynęło 14 215 spraw, to jest o 124 więcej niż rok wcześniej. Aktami oskarżenia zostało zakończonych 6775 spraw. Najwięcej aktów oskarżenia skierowały prokuratury rejonowe w Kaliszu (2596) i w Ostrowie (1470).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo