Aglomeracja poznańska: Jeden bilet na tramwaj i pociąg

  Aglomeracja poznańska: Jeden bilet na tramwaj i pociąg

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wspólny bilet na pociągi regionalne i komunikację miejską oraz wspólny system informacji pasażerskiej. Takie plany ma poznański Zarząd Transportu Miejskiego. To sposób na rozwój transportu publicznego w aglomeracji poznańskiej.
  Zdaniem Zbigniewa Rusaka, dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, nierealne jest kursowanie po Poznaniu tramwajo-pociągów (pociągów, które wjeżdżałyby na torowiska tramwajowe). - Dlatego chcemy zacieśnić współpracę z województwem wielkopolskim i stworzyć dla pasażerów wspólną propozycję - mówi Rusak. - Przygotowywany jest już list intencyjny pomiędzy miastem, a województwem.

  ZTM pracuje także nad utworzeniem Związku Komunikacyjnego Aglomeracji Poznańskiej. W październiku podpisano w tej sprawie list intencyjny z Luboniem, Puszczykowem, Mosiną i Murowaną Gośliną. Wolę przystąpienia do związku wyraziły także cztery inne gminy: Buk, Dopiewo, Śrem oraz Wągrowiec.

  Obecnie przygotowywany jest statut związku oraz propozycje przepływów środków finansowych.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo