Aura nie na egzamin dla motocyklistów

  Aura nie na egzamin dla motocyklistów

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nowe prawo jazdy z kategorią A w kieszeni? Tak, ale dopiero kiedy odpuści zima. Na razie aura jest na tyle niesprzyjająca, że egzaminy dla przyszłych motocyklistów zostały tymczasowo wstrzymane.
  - Do końca lutego egzaminy na kategorię A zostały odwołane - mówi Mariusz Prasek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. - Chodzi o kwestie bezpieczeństwa, warunki nie są odpowiednie. Jest śliska nawierzchnia, a przez niską temperaturę kierowcom marzną dłonie.

  Zanim decyzja o odwołaniu egzaminów została ostatecznie podjęta, kandydaci byli informowani o przesunięciu terminów. Jeśli w ciągu najbliższych tygodni słupek w termometrze nie podskoczy o kilkanaście stopni wyżej, to o egzaminach na kategorię A nie mowy.

  Choć każdy ośrodek egzaminacyjny podejmuje decyzję indywidualnie, to jak się okazuje, egzaminy nie odbywają się także w innych WORD-ach w kraju.
  - Jeśli zdecydujemy się na przywrócenie egzaminów na tę kategorię, to odpowiednio wcześniej powiadomimy ośrodki szkolące motocyklistów - zaznacza Mariusz Prasek. - Ponadto stosowna informacja będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej, można też dzwonić do WORD i pytać się o nowe terminy.
  Nie ma za to kłopotów z egzaminami na pozostałe kategorie. Mimo opadów śniegu, egzaminy odbywają się na bieżąco.

  - Niedawno trzeba było wstrzymać egzaminy na placu manewrowym z powodu silnych opadów. Na szczęście, zostały wstrzymane tylko na godzinę - opowiada dyrektor WORD w Poznaniu. - Przez ten czas z placu był usuwany śnieg. Potem egzaminy znów mogły odbywać się normalnie.

  Niestety, kiedy mocno przysypie śnieg, trudno o poprawne wykonanie zadań na placu manewrowym, zwłaszcza gdy trzeba wykonać jazdę na łuku.
  - Staramy się, żeby plac manewrowy był na bieżąco oczyszczany ze śniegu - zaznacza Mariusz Prasek. - Aby nawierzchnia nie była śliska, dodatkowo posypujemy ją solą. Teraz nie ma żadnych kłopotów z przeprowadzaniem egzaminów.

  Kiedy bez egzaminów?

  Coraz krótsze stają się terminy egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu.
  Jest to jeden z największych ośrodków w kraju i jednocześnie ma najkrótsze terminy oczekiwania na egzamin. W kategorii B, czyli najpopularniejszej, na pełny egzamin czeka się około 6 dni. - Wkrótce może dojść do sytuacji, że egzaminy odbywać się będą z dnia na dzień - mówi Mariusz Prasek, dyrektor WORD w Poznaniu. - To może spowodować, że będzie więcej dni bez egzaminów, bo osoby z reguły proszą o dalsze terminy, aby się przygotować. Na razie egzaminy nie odbywają się w wyznaczone soboty: 30 stycznia, 13, 20, 27 lutego, 13, 27 marca i 03, 17 kwietnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo