Sąd: Rodzice szesnastolatka domagają się odszkodowania

  Sąd: Rodzice szesnastolatka domagają się odszkodowania

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przed Sądem Wojewódzkim w Poznaniu Oddział Zamiejscowy w Lesznie toczy się sprawa przeciw Wiesławowi K. z Sierpowa. W listopadzie 2003 roku po pijanemu w Starym Bojanowie spowodował wypadek, w wyniku którego zmarł 16-letni Krzysztof. Teraz jego rodzice domagają się od Wiesława K. odszkodowania.
  Do tej pory sprawa wypadku toczyła się przed sądami kilku instancji. Rodzice zmarłego złożyli nawet kasację do Sądu Najwyższego, gdyż, ich zdaniem, w postępowaniu karnym nie doczekali się sprawiedliwego wyroku. Wiesław K. został skazany na 1,5 roku więzienia za spowodowanie wypadku i na osiem miesięcy w zawieszeniu za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku.

  Teraz w procesie cywilnym Zenon Klaba i jego żona Elżbieta domagają się od Wiesława K. odszkodowania, między innymi z tytułu utraty zdrowia. Oboje leczą się psychiatrycznie, a matka zmarłego syna od momentu jego wypadku ma zaburzenia mowy oraz znaczny ubytek słuchu.

  Podczas dzisiejszej rozprawy sędzia Małgorzata Sadowska przesłuchała na tę okoliczność Elżbietę Klabę, która potwierdziła, że od końca 2003 roku systematycznie leczy się u specjalisty laryngologa oraz musi nosić aparat słuchowy, gdyż na jedno ucho w ogóle nie słyszy.

  Na wniosek adwokata poszkodowanych sędzia Sadowska zarządziła przeprowadzenie badań przez kolejnego biegłego. Ma on ustalić, czy przeżycia emocjonalne związane ze śmiercią syna mogły mieć wpływ, a jeżeli tak, to w jakim zakresie, na obecny stan zdrowia jego matki. Kolejny raz strony spotkają się na sali sądowej po sporządzeniu w tym zakresie opinii biegłego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo