Do roboty! Kandydatów na bałwanów nie brak

  Do roboty! Kandydatów na bałwanów nie brak

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota...". Natomiast Dębno Polskie ma swoją galerię bałwanów - 11 sztuk. Tylu jest radnych opozycji. To oni wycięli z budżetu kilku inwestycji. .
  Zdaniem sołtysa Zbigniewa Lubawy, były to przedsięwzięcia ważne dla całej gminy. Wziął chłop i tak się zdenerwował, że musiał artystycznie odreagować. Śnieżne figury stanęły szybko, bo inni mieszkańcy przyłączyli się do sołtysa

  Gratuluję sołtysowi pomysłu. W dzisiejszych czasach łatwiej ludziom przychodzi opluwanie innych, niż zdobycie się na krytykę z pieprzem, ale dowcipną. Także radni, którzy stali się pierwowzorem bałwanów, wykazali się poczuciem humoru. Nie tylko nie obrazili się, ale sami postanowili przyłączyć się do zabawy. Pozowali nawet do zdjęć z bałwanami.

  Należy ufać, że to nie tegoroczne wybory samorządowe zmusiły ich do spojrzenia z przymrużeniem oka na artystyczne poczynania wsi. Niewielu polityków potrafi śmiać się z siebie, jak już - to z innych. Jeszcze gorzej bywa, gdy żarty z władzy stroi sobie zwykły śmiertelnik.

  Sołtys Dębna Polskiego małym kosztem upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. Dał po nosie radnym. Odreagował złe emocje. Wypromował wieś. Teraz wycieczki jeżdżą do Dębna Polskiego, by obejrzeć śnieżnych radnych. W końcu każdy z nas, jeżeli nie kilkunastu, to z pewnością przynajmniej jednego kandydata na takiego bałwana miałby w zanadrzu. Oby tylko śniegu wystarczyło, jak wszyscy weźmiemy się do lepienia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo