Ostrów: W Wagonie strajkują po włosku. Chcą zaległych pensji

  Ostrów: W Wagonie strajkują po włosku. Chcą zaległych pensji

  MWE

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 400-osobowa załoga Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła w poniedziałek strajk włoski. Ma on potrwać przez trzy kolejne dni.
  Praca na halach trwa, ale jest wykonywana w sposób bardzo szczegółowy. Pracownicy dokładnie wykonują wszystkie zadania przy swoich stanowiskach. To kolejna forma akcji protestacyjnej w fabryce. Załoga domaga się wy-płaty zaległych za dwa miesiące wynagrodzeń.

  W miniony piątek wszyscy pracownicy wzięli urlop na żądanie. Wczoraj rano na spotkaniu związków zawodowych z pracownikami zapadła decyzja o przystąpieniu do strajku włoskiego.

  Potrwa on do środy. Jeśli do tego czasu nadal nie będzie pieniędzy na kontach załoga znów weźmie urlop na żądanie, którym pokryje czwartek i piątek. W przypadku dalszego braku wypłat, na kolejnym zebraniu załogi, jakie odbędzie się w przyszły poniedziałek, 25 stycznia może zapaść decyzja o bardziej zdecydowanych formach protestu. W ostrowskiej fabryce pracuje obecnie około 420 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo