Sejmik: Za tydzień wniosek o odwołanie Pośledniej

  Sejmik: Za tydzień wniosek o odwołanie Pośledniej

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na najbliższej sesji sejmiku lewica złoży oficjalny wniosek o odwołanie Krystyny Pośledniej, członka zarządu województwa wielkopolskiego, odpowiedzialnej między innymi za zdrowie.
  - Nasz wniosek będzie profesjonalnie przygotowany i uargumentowany. Im bardziej wgłębiam się w problemy zdrowotne regionu, tym bardziej jestem przekonany, że pani wicemarszałek szkodzi służbie zdrowia w naszym województwie - tłumaczy Zbigniew Ajchler, szef sejmikowego klubu lewicy.

  Jakie zarzuty stawia sejmikowa opozycja? To między innymi brak specjalistycznej opieki okulistycznej dla dzieci. Do tego dochodzą kłopoty z budową szpitala dziecięcego. Lewica zwraca uwagę, że Krystyna Poślednia nie panuje nad służbą zdrowia w województwie i jest osobą bardzo konfliktową. Co zrobi marszałek Marek Woźniak, który może dokonać zmiany w zarządzie?

  - Gdy wniosek wpłynie, to zostanie merytorycznie oceniony. Wtedy marszałek ustosunkuje się do zarzutów radnych lewicy. Na dziś mamy tylko medialne doniesienia - tłumaczy Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik województwa wielkopolskiego.

  Radni lewicy krytykują także negocjacje w sprawie przekazania Uniwersytetowi Medycznemu działki o powierzchni 25 hektarów na terenie hipodromu Wola. Miałoby tam powstać docelowo Zachodnie Centrum Chorób Serca i Naczyń. Radni nie mają nic przeciwko temu przedsięwzięciu, są jednak oburzeni, że rozmowy prowadzone są bez wiedzy komisji zdrowia.

  - Nie prowadzimy żadnych kuluarowych negocjacji, tylko oficjalną korespondencję - odpiera zarzut Leszek Wojtasiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego (PO), któremu podlegają sprawy hipodromu Wola. - Jest koncepcja, żeby jedną z działek w pobliżu przyszłej trzeciej ramy komunikacyjnej przekazać Uniwersytetowi Medycznemu na centrum kardiologiczne. Ale żeby do tego doszło, potrzebne są uzgodnienia z władzami Poznania. Bez aprobaty sejmiku nic się nie odbędzie - podsumowuje wicemarszałek Wojtasiak.

  Sprawa przekazania działki dla Zachodniego Centrum Chorób Serca i Naczyń powinna się rozstrzygnąć w pierwszym półroczu tego roku. Lewicy to nie przekonuje.
  - Zarząd nie odpowiada na nasze sygnały. Ale to typowe dla PO - podsumowuje radny lewicy Waldemar Witkowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POśledniego sorta

  pacjent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Nic dodać nic ując do słów wrześnianina. Może tylko to że jak w całym kraju tak i w WielkoPOlsce prezentuje POkraczne zarządzanie. Pijar i nic POza tym.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Likwidatorka szkól i służby zdrowia

  wrzesnianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

  Poślednia trafiła do UM będąc wykopana z Wrzesni przez wyborców - głosując na nią pozbyli sie jej (likwidatorka szkół). Teraz likwiduje szpitale w województwie! Sama nie posiada dzieci a wymądrza...rozwiń całość

  Poślednia trafiła do UM będąc wykopana z Wrzesni przez wyborców - głosując na nią pozbyli sie jej (likwidatorka szkół). Teraz likwiduje szpitale w województwie! Sama nie posiada dzieci a wymądrza się jakby miała ich co najmniej gromadkę.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo