Sąd: Bezrobotny ksiądz zrabował dla dziecka

  Sąd: Bezrobotny ksiądz zrabował dla dziecka

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do poznańskiego Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Norbertowi J., który we wrześniu ubiegłego roku napadł na agencję bankową w Szamotułach. Sterroryzował kasjerkę nożem i zabrał około 6 tysięcy złotych. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, na przystanku PKS pod Szamotułami.
  Policjantom przedstawił się jako ksiądz z Białogardu. Początkowo funkcjonariusze podejrzewali, że zatrzymali oszusta podającego się za duchownego. Okazało się jednak, że do połowy ubiegłego roku Norbert J. był wikariuszem w tej podkoszalińskiej parafii. 25 czerwca miał być przeniesiony do innej, ale nigdy się tam nie pojawił. Gdy poinformowano, że zatrzymano katolickiego księdza w charakterze rozbójnika, diecezja koszalińsko-kołobrzeska odcięła się od Norberta J., gdyż nie stawiając się w nowej parafii, został wydalony ze stanu kapłańskiego. Tym niemniej, prokurator sporządzający akt oskarżenia przeciwko J. odnotował w danych: "z zawodu ksiądz katolicki, bezrobotny".

  Norberta J. zgubiła brutalna proza świeckiego życia. Za lokal w Poznaniu, w którym zamieszkał ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem i jego matką, płacił 1700 zł. Pracując w markecie zarabiał zaś 1400 złotych brutto. "Tym samym budżet rodziny nie był zbilansowany" - podsumował prokurator.
  Po zatrzymaniu Norbert J. przyznał się do winy. Bank odzyskał skradzione pieniądze. Były ksiądz spędził w areszcie niespełna miesiąc. Teraz podlega dozorowi policyjnemu. Jego proces rozpocznie się 3 marca. Norbertowi J. grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo