Od symfonii po znane standardy

  Od symfonii po znane standardy

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańska Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego obchodzi swe 90. urodziny. Z tej okazji zaplanowano wiele koncertów.
  Rok jubileuszowy zainauguruje dziś wieczorem w Auli Nova koncert Orkiestry Symfonicznej Akademii pod batutą Marka Pijarowskiego. Solistą będzie Przemysław Witek, pianista, laureat I nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny Stefańskiej. W programie Uwertura do opery "Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego, I Koncert fortepianowy Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.


  Równie interesująco zapowiada się zaplanowany na niedzielę w Auli Nova pierwszy koncert istniejącego od października, a kierowanego przez Krzysztofa Przybyłowicza Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej. W pierwszej części wystąpią dwa zespoły studenckie oraz działający od 10 lat uczelniany big band kierowany przez Patryka Piłasiewicza. Jego skład zmienia się co roku - w kocu jedni studenci kończą studia, a inni zaczynają.

  Od tego roku akademickiego zespół jest ściśle związany ze wspomnianym Zakładem Jazzu i Muzyki Estradowej. W drugiej części zagrają wykładowcy, czyli m.in. kontrabasista Zbigniew Wrombel, saksofonista Jarosław Wachowiak czy pianistka Katarzyna Stroińska. Gościem specjalnym będzie kompozytor i jazzman Krzesimir Dębski. W programie m.in. standardy światowe oraz kompozycje Krzesimira Dębskiego i wykładowców.

  KONCERT INAUGURACYJNY
  Aula Nova (ul. Św. Marcin 87)
  piątek 15.01, godzina 19
  wstęp wolny

  JAZZ W AKADEMII
  Aula Nova (ul. Św. Marcin 87)
  niedziela 17.01, godzina 19
  wstęp wolny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo