Poznań: Kontenery socjalne nie dla wszystkich

  Poznań: Kontenery socjalne nie dla wszystkich

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kontenery socjalne, w których mają zamieszkać tzw. trudni lokatorzy z mieszkań komunalnych, do wiosny będą jeszcze stały u producenta pod Włocławkiem. W Poznaniu zaś trwają prace nad przygotowaniem pod nie terenu.
  - Na razie czekamy na decyzję o warunkach zabudowy dla lokalizacji kontenerów przy ulicy Średzkiej - tłumaczy Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

  Wytypowanych zostało już dwadzieścia jeden rodzin, które miasto chce do tych kontenerów przeprowadzić. Nie znaczy to jednak, że w ten prosty sposób załatwiane będą sprawy z wszystkimi dłużnikami.

  - Właśnie odbyliśmy spotkanie z przedstawicielami Barki i pogotowia społecznego, którzy mają duże doświadczenie na przykład w prowadzeniu spółdzielni socjalnych - mówi J. Pucek. I zachęca, by właśnie takie spółdzielnie zaczęły brać udział w przetargach, na przykład na remonty.

  - Miałoby to walor edukacyjny, a także dawałoby możliwość realizacji drobniejszych zleceń, jak w przypadku usuwania awarii czy prac interwencyjnych - tłumaczy dyrektor. - Taka spółdzielnia socjalna, to dobry sposób do aktywizacji dla naszych lokatorów. Dajemy wędkę, nie rybę.

  Dyrektor przyznaje, że poważnie zastanawia się nad zaproponowanym modelem współpracy z grupami dłużników, których problemem jest brak pracy. Tak zorganizowani dłużnicy, po szkoleniach, pracują w jednej z poznańskich spółdzielni mieszkaniowych. Zarabiają, realizując zlecenia, z część pieniędzy przeznaczają na spłatę zaległości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo