Konin: Długooczekiwany powrót lokalnego radia. Przywrócono...

  Konin: Długooczekiwany powrót lokalnego radia. Przywrócono koncesję

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po kilkuletniej przerwie znów będzie można słuchać audycji Radia "Konin". Przyznano koncesję na wolną częstotliwość w regionie.
  O koncesje na drugą konińska częstotliwość starało się dziesięć firm, w tym dwie lokalne - Konińskie Media i Lokalne Media. Pozostałe to tak zwane stacje sieciowe. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postawiła na lokalnego nadawcę. - Rada oceniając brała pod uwagę proponowany program oraz to czy spółka ma pieniądze na jego realizację - powiedziała Agnieszka Ogrodowczyk, dyrektor departamentu koncesyjnego KRRiT.


  W zarządzie spółki Konińskie Media jest Paweł Kotlarski, który był właścicielem Radia Konin. Rada cofnęła kilka lat temu koncesje rozgłośni. Jednak nie miało to wpływu na obecne rozdanie. - Rada nie brała pod uwagę wcześniejszych decyzji, gdyż o koncesję wystąpiła nowa spółka z przewagą innego udziałowca - powiedziała Agnieszka Ogrodowczyk.

  Jak zapowiadają przedstawiciele Konińskich Mediów, rozgłośnia zacznie nadawać za około dwa - trzy miesiące. Wcześniej konieczne są uzgodnienia co do warunków technicznych nadawania programu. - Liczymy, że na początku kwietnia Radio Konin będzie już nadawać. Będzie to program typowo lokalny, z jak największą ilością informacji dotyczących spraw regionu. Nadawana muzyka ma być ogólna, ale planujemy także audycje tematyczne z rockiem czy jazzem - powiedział Piotr Sych, prezes Konińskich Mediów.

  Jeszcze nie wiadomo gdzie będzie siedziba radia. - Sprawa rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni. Nie podpisywaliśmy umowy dopóki nie mieliśmy koncesji. Teraz przyspieszymy rozmowy na temat siedziby- mówi Piotr Sych.

  Radio Konin było pierwszą stacją w mieście, nadawało od 1992 roku. Obecnie jedyną rozgłośnią lokalną jest Radio Planeta, które należy do sieci Eurozet. Trwa kompletowanie zespołu redakcyjnego, na razie nie ma konkretnych nazwisk. Jednak jak mówią udziałowcy, do radia powrócą znane wcześniej głosy oraz młodzież z pomysłami.

  Stacja nadawać będzie na częstotliwości 95,8 , która była przyznana ojcom Marianom w Licheniu, jednak nie zdecydowali się oni uruchomić stacji radiowej. Dlatego rozpisano nowy proces koncesyjny. Moc nadajnika ma mieć 0,1 MW czyli radio teoretycznie będzie słyszalne na terenie Konina. Zasięg można podnieść poprzez punkt zawieszania nadajnika i system antenowy. Przy sprzyjających warunkach stacja będzie odbierana w promieniu 30 km od nadajnika.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo