Poznań: Arkadia znów odzyska swój blask

  Poznań: Arkadia znów odzyska swój blask

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Budynek Arkadii czeka w tym roku remont. Jest on co prawda spóźniony i tylko częściowy, ale ważne, że w ogóle dojdzie do skutku.
  - Plany remontowe na ten rok zostały już przekazane do Miejskiego Przesiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej - informuje Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. - Na remonty bieżące dachów i elewacji miejskich budynków zarezerwowano 11, 6 mln złotych. Z tego ponad milion przeznaczono na odnowienie elewacji liczącego sobie już ponad 130 lat budynku Arkadii.

  Obecny gmach przebudowywano dwa razy - w 1896 i 1911. Gościły w nim takie sławy, jak Ferenc Liszt i Niccolo Paganini. Kiedy budynek przestał pełnić rolę teatru, zaczęła w nim działać kawiarnia.
  Przed II wojną światową funkcjonowało tu studio rozgłośni Polskiego Radia. Po wojnie rozgościł się w Arkadii handel. Było tu także kasyno gry. Obecnie głównym najemcą jest Empik. Funkcjonuje tu również Centrum Informacji Miejskiej, Wydawnictwo Miejskie, cukiernia Elite i inne.

  Dwa lata temu remont objął podcienia, tarasy na pierwszym piętrze, które trzeba było odwodnić, oraz wykonane z piaskowca balustrady. Kolejnym etapem miał być remont elewacji. Rozpocznie się prawdopodobnie wiosną. W pierwszym kwartale rozpisany zostanie przetarg na wykonanie prac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo